• : 0222 222 00 28
MY Kolej - Tepebaşı, Eskişehir

Firma HakkındaESKİŞEHİR'DE ÜCRETSİZ KOLEJ EĞİTİMİ FIRSATI

Eskişehir gibi eğitimin kaliteli olduğu bir şehirde, en kaliteli eğitim kurumlarından birisi çocuğunuza 4 yıl boyunca ücretsiz bir eğitim verse, onun iş hayatına ya da üniversite sınavlarına büyük bir avantajla girmesini sağlamış olsa ne derdiniz, böyle bir fırsatı nasıl karşılardınız?

Hiç şüphesiz, böyle bir fırsatı hemen hemen her öğrenci ve öğrenci velisi yakalamak ister; kimse böyle bir fırsat ortaya çıktığı zaman kaçırmak istemez.

İŞTE O FIRSAT ŞİMDİ ESKİŞEHİR'DE

Ülkemizde böyle bir fırsat 23.10.2012 tarih ve 28450 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan "Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" kapsamında bulunmakta ve uygulanmaktaydı. Mesleki eğitimde ücretsiz kolej okuma imkânı artık Eskişehir'de de var. Bu imkânı da Eskişehirli öğrencilere, her türlü teknolojik ve insan kaynaklı alt yapısını tamamlamış bulunan, Eskişehir'in gözde okullarından My Kolej sunuyor. Peki bu nasıl oluyor?

SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARI NİTELİKLİ ELEMANLARLA KARŞILANACAK

İlgili yönetmelikle her alanda geleceğin liderlerini yetiştirmeyi, sektörlerdeki öncü kuruluşların liderleriyle ve farklı alanlarda uzman kişilerle tanıştırmayı ve onların tecrübelerinden faydalandırmayı da hedefleyen ücretsiz kolej eğitimi My Kolej kanalıyla Eskişehir'e geldi. My Kolej bünyesinde elektrik elektronik bölümü endüstriyel bakım ve onarım dalında öğrenci yetiştirmek için çalışmalara başladı. Bu çalışmalarla elektrik-elektronik teknolojisi alanı içinde yer alan mesleklerde sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında gerekli mesleki yeterlilikleri kazanmış, nitelikli meslek elemanları ile karşılanacak.

SÜLEYMAN REYHAN: SEKTÖR KÜRESEL DÜZEYDE DESTEKLENİYOR, TÜRKİYE GERİ KALMAK İSTEMEDİ

Elektrik-elektronik sanayisinin küresel düzeyde hızla değiştiğini ve rekabet koşulları nedeniyle sürekli dinamik kaldığını ve gelişim içinde olduğunu belirten Eskişehir My Kolej Kurucusu Süleyman Reyhan, sanayileşmiş ülkelerin bu sektörün korunması ve rekabet gücünün daha da geliştirilmesi için özel politikalar uyguladıklarına dikkat çekiyor. Reyhan "Türkiye de bu gelişmelerden uzak kalmak istemedi, istemiyor. Bu yüzden uluslararası standartlara uygun örgün öğretim programı hazırlandı. Bu program öğrenciye mesleki gelişim, elektrik elektronik ölçme uygulamaları, elektrik devre hesaplamaları, teknik ve mesleki resim çizimleri yapma ile ilgili bilgi, beceri kazandırıyor. Endüstriyel Bakım Onarım dalında ise elektrik makineleri ve kontrol sistemleri kullanma, endüstriyel elektrik sistemlerinin bakım ve onarımı, kumanda ve kontrol sisteminin kurulumu, dijital elektronik devreleri kurma, mikro denetleyici kullanarak kontrol etme, bilgisayar destekli uygulamalar ve endüstriyel kontrol arıza analizi ile ilgili bilgi, beceri ve yetkinliklerin kazandırılmasını hedefliyor" diye konuştu.

MEZUN ÖĞRENCİYE İŞ YERİ AÇMA, ÖNDE GELEN FİRMALARDA STAJ YAPMA İMKANI

Süleyman Reyhan, Eskişehir'de ücretsiz kolej fırsatı ile ilgili olarak şu ayrıntıları verdi:

- Mezun olan öğrenciye alan ve dalını gösteren diploma ve iş yeri açma belgesi veriliyor.

- Mesleki ve teknik orta öğretim programlardan mezun olanlardan isteyenler Europass sertifika-diploma ekiyle alınan ve başarılan modüller, mesleki eğitim gördüğü veya stajını yaptığı kurum ya da işletmenin adını gösterir belge düzenleniyor.

- Şehrin önde gelen firmalarında staj imkânı sunuluyor. Öğrenciler staj sonrasında bu firmalarda çalışma imkânı buluyorlar.

- My Kolej öğrencilerine, geleceğin bireyleri için oldukça önemli bir yeri bulunan, sektörleriyle alakalı işletmelerde karşılaşabilecekleri teknik terimleri anlamalarını kolaylaştıran Mesleki İngilizce desteği veriliyor ve bu destek 4 yıl boyunca devam ediyor.

- Bu sistem, meslek lisesinde okuyup katsayı farkından dolayı mühendislik bölümleri gibi üst düzey bölümleri tercih edemeyenlere tarihi bir fırsat da sunuyor.

- My Kolej Elektrik-Elektronik bölümünden mezun olduktan sonra öğrenciler üniversitelerin şu bölümlerine yerleşebiliyor:

       Elektrik-Elektronik Mühendisliği

       Mekatronik Mühendisliği

       Endüstriyel Tasarım Mühendisliği

       Bilgisayar Mühendisliği

       Bilişim Sistemleri Mühendisliği

       Adli Bilişim Mühendisliği

       Biyomedikal Mühendisliği

       Enerji Sistemleri Mühendisliği

       İmalat Mühendisliği

Ek puan ile yerleşebilecekleri ön lisans (2 YILLIK) programları

·       Alternatif enerji kaynakları teknolojisi

·       Biyomedikal cihaz teknolojisi

·       Elektrik

·       Elektrik enerjisi üretim, iletim ve dağıtımı

·       Elektrikli cihaz teknolojisi

·       Elektronik haberleşme teknolojisi

·       Elektronik teknolojisi

·       Enerji tesisleri işletmeciliği

·       Grafik tasarımı

·       İş sağlığı ve güvenliği

·       Kontrol ve otomasyon teknolojisi

·       Mekatronik

·       Mobil teknolojileri

·       Nükleer teknoloji ve radyasyon güvenliği

·       Otomotiv teknolojisi

·       Radyo ve televizyon teknolojisi

·       Raylı sistemler elektrik ve elektronik teknolojisi

·       Sahne ve gösteri sanatları teknolojisi

·       Uçak teknolojisi.

29 YILLIK MY OKULLARI TECRÜBESİ

1990 yılından beri eğitim faaliyetlerini sürdüren My Okullarının şu an Türkiye çapında 18 kampüsü, 4 şubesi ve 20 bin mezunu bulunuyor.

MY Kolej, Eskişehir'de 2013 yılında sağlık kolejiyle eğitim yatırımına başladı. Daha sonra Bursa Yolu 10. kilometrede 10 bin metrekarelik bir kampüs kurdu. Burada ana sınıfı, ilkokul, Anadolu lisesi, sağlık koleji alanlarında eğitim veriyor.

MY Kolej bu yıl da Teknoloji ve İnovasyon Lisesi adı altında elektrik-elektronik alanının endüstriyel bakım onarım dalında eğitim vermeye başlayacak.

Firma Resimleri

Firma Videoları

Firma İlan & Ürünler

Firma Henüz İlan Eklememiş.
Firma Henüz İlan Eklememiş.

Firma Yorumları

Henüz yorum yapılmamış, ilk siz yorumlamak isterseniz aşağıda bulunan formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?

Harita Konum

Sokak Görünümü
Yol Tarifi Al

Yukarı Söğütönü Mah. Çevreyolu Cad. No: 778-1 (Bursa Yolu 10.KM) (Aytenusta-Opet Yanı)

Tepebaşı / Eskişehir

Mesaj Formu

QR Code