• : 0222 222 00 28
Neden Eskişehir?
img
Blog

Neden Eskişehir?

Bir yandan içinden süzülen Porsuk üzerinde yüzen gondollara bakarken aynı anda tepenizden geçen bir jetin gökyüzünü parçalarken çıkarttığı gürültüyle irkilmeyi, yaz mevsiminin gündüzünde ne kadar terleseniz bile hemen aynı günün akşamında bir hırkaya mecbur kalmayı tecrübe etmeyi, hamamlarda terledikten sonra büyük yeşil parklarda serinlemeyi isterseniz Eskişehir tam size göre.

Hititlerin, Friglerin, Kral Midas’ın izlerini takip ederken, “beyaz altın” lületaşının ne zorluklarla gün yüzüne çıkartılıp işlendiğine tanıklık etmek ister misiniz?

Birbirinden çeşitli müzeleri ziyaret ettiniz ve sıra yemeğe mi geldi? Ne alırdınız? Mercimekli mantı, Çibörek, Göbete, Balaban yanına Sifon Limonata üstüne Met veya Nuga Helva? 

Tüm günün yorgunluğunu atmak için biraz eğlenceye ne dersiniz? Burası öğrenci şehri. Kalabalık bir grubu takip edin. Onlar ya bir bara ya da gece kulübüne gidiyorlardır muhakkak. Kış döneminde mi geldiniz? Üzerinize kalın bir mont alın. Hem şanslıysanız sokaklarda kartopu savaşına denk gelebilirsiniz.

Futbola merakınız mı var? Doğru yerdesiniz. Maç günü siyah-kırmızı formalıları takip edin. Festivallere ilgi mi duyarsınız? Lületaşı, pişmiş toprak, ağaç, film, dans, tiyatro festivalleri… Hangisine katılmak istersiniz?

Burası okumaya gelip bir daha gidemeyenlerin şehri.

Kısacası Eskişehir’e gelmek için herkese göre bir sebep var.

Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.


Yazar: Oğuz Yılmazlar
www.citynomi.com

 


İlginizi Çekebilir