• : 0222 222 00 28
Hiç kendi şehrinizi bir turist gözüyle gezdiniz mi?
img
Blog

Hiç kendi şehrinizi bir turist gözüyle gezdiniz mi?

Belki şehir şehir gezmeyi seven birisiniz. Hatta yurt dışı seyahatler de yapıyor olabilirsiniz. Gittiğiniz yeni yerleri keşfetmek, bilmediğiniz yemekleri yemek, yeni arkadaşlıklar edinmek tam size göre olabilir. Bu çoğu kişinin sahip olamadığı bir imkân ve siz buna sahipseniz bu harika!

Peki, kendi şehrinizi ne kadar tanıyorsunuz? 
Genelde insanlar sahip olduklarının kıymetini ikinci plana atmaya meyillidirler. Uzaklarda gördükleriniz size sahip olduklarınızdan daha güzel gelebilir. Evinize sadece metrelerce uzaktaki bir müzeye değil de kilometrelerce uzaklıktaki müzelere girebilmek için müze kart almış olabilirsiniz. Yürüme mesafesindeki tarihi bir konser salonunu değil de başka ülkedeki sıradan bir konser salonunu görmeye can atıyorsunuzdur.

Eğer böyle bir eğiliminiz varsa merak etmeyin. İnsanların geneli bu şekilde.
Öyle ise sırada kendi yaşadığınız şehri bir turist gözüyle incelemek var. Nasıl olsa gezmeye vakit var diye düşünmeyin. Harekete geçin ve yaşadığınız şehirdeki tarihi yerleri, müzeleri, aslında meşhur olan ama hiç gitmediğiniz esnaf lokantalarını, park ve ormanlarını keşfe çıkın. Aynı bir turist gibi elinizden fotoğraf makinesini eksik etmeyin. Hatta konuştuğunuz esnafla, taksiciyle sanki oranın yabancısıymışsınız gibi konuşun. Bırakın sizi yönlendirsinler. İnanın hiç bilmediğiniz, hiç görmediğiniz yerler keşfedeceksiniz ve şimdiye kadar bunu yapmadığınıza pişman olacaksınız.

Şehrin güzelliği hemen yakınınızda. Sadece biraz dikkatli bakmaya ihtiyacınız var.
 


Yazan: Oğuz Yılmazlar
www.citynomi.com  


İlginizi Çekebilir